„Sobotnie saprofagów przeganianie z kątów…”

Lenistwo swe wrodzone oraz hołubione latami pieczołowicie, zmuszony jestem stłumić czasami. Niestety zbyt często jak na mój gust. Powód prosty jest – bałaganu przesadnego nie trawię z przyczyn praktycznych, utrudnia znalezienie czegokolwiek, a ja zbyt leniwy by szukać. Koło się zamyka. Przyznaję także, że chwile kiedy za utensylia stworzone by ułatwić porządku wokół siebie utrzymanie schwycić zmuszony jestem to budzą takie sytuacje absmak jakowyś w głębi jestestwa mego, a nawet głębiej. Taka jest prawda.

      Dziś za odkurzanie półek się zabrałem, gdzie między innymi me zbiory czasopism od maleńkości, skrzętnie przez lata gromadzonych znajdują się. No i stało się tak, że sprzątanie przeciągnęło się o godzin parę… Bywa…

„- Czy ktoś opublikował to opowiadanie? – zapytał pisarz.
  – Nie, ale nie dlatego, że pisarz oszalał i popełnił samobójstwo. Nikt go nie opublikował, ponieważ czytający je redaktor oszalał i niemal popełnił samobójstwo…”

Stephen King „Ballada o celnym strzale” (The ballad of the flexible bullet) tłum. Krzysztof Sokołowski „Fantastyka” nr 01/1988.

@czegocitrzeba1308

Reklamy
Ten wpis został opublikowany w kategorii Proza życia ... i oznaczony tagami , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

2 odpowiedzi na „„Sobotnie saprofagów przeganianie z kątów…”

  1. Margot pisze:

    Najpierw chciałam o tych saprofagach , ale że nie na temat, to o podróżach nostalgicznym miało być…jednakże , ta kosteczka czekolady, tak kusząco na talerzyku, całkiem przypadkiem oczywiście umieszczona, w zgoła inne rejony mą wyobraźnię ( plastyczną bardzo) zawiodła,że cenzura elaboratu nie przepuściła….:)))))

    • „Precz z cenzurą!!!” zatem… Elaborat rzekomo niecenzuralny, inspirowany kuszącą i całkowicie przypadkową kostką czekolady w fotkę wkomponowaną, to jest to co Margot ZDECYDOWANIE powinna umieścić w komentarzu 😀

Zostaw tu komentarz...

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.